Projekt modernizacji nawęglania zrealizowany we współpracy z PROCOM SYSTEM w największej elektrowni węglowej na świecie (10 x 550 MW) w Taichung na Tajwanie uzyskał srebro w kategorii „Projekt roku w elektrowni węglowej”!

2 września br. w Bangkoku odbyło się rozdanie „Oskarów” w branży energetycznej w rejonie Azja-Pacyfik.

Projekt modernizacji nawęglania zrealizowany we współpracy z PROCOM SYSTEM w największej elektrowni węglowej na świecie (10x550MW) w Taichung na Tajwanie uzyskał srebro w kategorii „Projekt roku w elektrowni węglowej”.

Projekt zyskał uznanie ze względu na fakt przeprowadzenia modernizacji systemu sterowania nawęglania bez zatrzymania systemu automatyki, czyli w trybie on-line. Wszystkie testy, instalacja szaf i uruchomienie układów sterowania odbyło się przy pełnej pracy bloków. W trakcie modernizacji nawęglanie przez cały czas przeprowadzało: rozładowywanie węgla (ze statków), składowanie węgla na hałdach oraz napełnianie silosów blokowych (10×10).

Uruchomienie na obiekcie trwało od stycznia 2014r. do lipca 2014r. i zakończyło się pełnym sukcesem. Wszystkie układy sterowania zostały przeniesione do nowego systemu bez przekroczenia dead-line’u. Stary system automatyki Teleperm-M został zmodernizowany do najnowszej wersji systemu DCS firmy Siemens SPPA-T3000.