Dlaczego PROCOM SYSTEM

„Po pierwsze kto, po drugie co” (C. Collins, Od Dobrego do Wielkiego) - to motto stosujemy w całej naszej polityce personalnej. Bo, według nas, maksyma mówiąca, że ludzie stanowią największe aktywa firmy, nie mówi całej prawdy. To WŁAŚCIWI  ludzie są jej głównymi aktywami. Dlatego decyzje o zatrudnieniu kandydatów oparte są na wnikliwej ocenie ich potencjału i kompetencji. Tym najlepszym dajemy szansę już na starcie ich kariery zawodowej.

Dbamy o talenty

W firmie funkcjonuje dopasowany do naszych wartości system ocen pracowniczych, który jest punktem wyjścia do wszelkich decyzji personalnych. Dotyczy to budowania ścieżek karier, projektów szkoleniowych, rotacji na stanowiskach oraz awansów. Dlatego potrafimy znaleźć tych najlepszych i zadbać o ich rozwój. Staramy się tak budować ścieżki karier, by na stanowiska menedżerskie rekrutować pracowników „z wnętrza” firmy. Nie przeoczymy żadnego talentu.

Troszczymy się o pracownika

Bardzo interesuje nas opinia pracowników o pracy w PROCOM SYSTEM. Dlatego przeprowadzamy badania satysfakcji pracowników.  Podczas ostatniego badania, ATMOSFERA PRACY okazała się być tym, co nasi pracownicy cenią najbardziej i uważają, że czynnik ten jest  spełniony w PROCOM SYSTEM w  95%. Poza tym 100% pracowników biorących udział w ankiecie deklaruje, że lubi pracę, którą wykonuje. To doskonały wynik. Przekłada się on na wspaniałe relacje międzyludzkie, na łatwość budowania zespołów i bardzo dobrą współpracę  w nich.

Dbamy dodatkowo o te relacje poprzez wspólne spotkania w czasie wolnym. Organizowane są wspólne wyjazdy na narty, na wycieczki w góry, spotkania we wrocławskich klubach, niezapomniane spotkania mikołajkowe dla dzieci, niezwykle klimatycznie wigilie.

Każdy pracownik może również korzystać z zajęć sportowo- rekreacyjnych w ramach kart benefitowych Multisport.

Prowadzimy programy grupowych ubezpieczeń na życie w PZU i Warcie.

Realizujemy programy szkoleń

Dotychczas skupialiśmy się na szkoleniach związanych głównie z doskonaleniem umiejętności technicznych lub dofinansowywaniem studiów.  Teraz realizujemy projekty szkoleniowe opracowane dla grup zawodowych naszej firmy, również pod kątem innych aspektów, takich jak komunikacja, negocjacje itp. 

W 2011 roku został zrealizowany projekt dla grupy Project Managerów, zakończony przez wszystkich uczestników certyfikacją IPMA (International Project Management Association) na poziomie C lub D. W 2014 roku szkoleniem z metodyki sprzedaży CCS (CustomerCentric® Selling), została objęta grupa handlowców.

Oprócz tego każdy pracownik może skorzystać z nauki j. angielskiego, która odbywa się w siedzibie firmy.

Stosujemy program praktyk

Każdego roku dajemy szansę studentom na pokazanie nam się od najlepszej strony w trakcie odbywania praktyk studenckich. Już na tym etapie staramy się wybrać tych najlepszych. Każdy praktykant realizuje program praktyki pod czujnym okiem opiekuna, który nadzoruje proces przekazywania młodym ludziom wiedzy i zdobywania przez nich pierwszych doświadczeń. Mamy w swoich szeregach pracowników, którzy właśnie od praktyk studenckich rozpoczęli swoja drogę zawodową w PROCOM SYSTEM.

Co roku organizujemy również konkurs na płatne praktyki lub staże, którego rozstrzygnięcie zostaje ogłoszone w trakcie corocznego Balu Elektryka, współorganizowanego przez nas z Samorządem Studenckim Politechniki Wrocławskiej.

Zatrudniamy absolwentów

Dla nas istotna jest wiedza zdobyta na studiach, pasja i zaangażowanie. Liczna grupa naszych dzisiejszych specjalistów, jednych z najlepszych w branży automatyki, zaczynała swoją drogę zawodową właśnie u nas. Ci ludzie pracują z nami od wielu lat – to rzadkie zjawisko  w dzisiejszych czasach.