Aktualności

Srebro dla projektu Taichung w Asian Power Awards 2015

2 września br. w Bangkoku odbyło się rozdanie "Oskarów" w branży energetycznej w rejonie Azja-Pacyfik.

Projekt modernizacji nawęglania zrealizowany we współpracy z PROCOM SYSTEM w największej elektrowni węglowej na świecie (10x550MW) w Taichung na Tajwanie uzyskał srebro w kategorii "Projekt roku w elektrowni węglowej".

Projekt zyskał uznanie ze względu na fakt przeprowadzenia modernizacji systemu sterowania nawęglania bez zatrzymania systemu automatyki, czyli w trybie on-line. Wszystkie testy, instalacja szaf i uruchomienie układów sterowania odbyło się przy pełnej pracy bloków. W trakcie modernizacji nawęglanie przez cały czas przeprowadzało: rozładowywanie węgla (ze statków), składowanie węgla na hałdach oraz napełnianie silosów blokowych (10x10).

Uruchomienie na obiekcie trwało od stycznia 2014r. do lipca 2014r. i zakończyło się pełnym sukcesem. Wszystkie układy sterowania zostały przeniesione do nowego systemu bez przekroczenia dead-line'u. Stary system automatyki Teleperm-M został zmodernizowany do najnowszej wersji systemu DCS firmy Siemens SPPA-T3000.
 
Projekt z ramienia PROCOM SYSTEM prowadził Łukasz Gamrat. Dziękujemy Łukaszowi oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w realizację tego zadania. 

wróć